Elektroniczna dokumentacja Medyczna. Osiem kroków do rozpoczęcia pracy z EDM Medfile

Oprogramowanie medyczne w Twoim gabinecie

Właśnie zdecydowałeś się na słuszny krok – w Twojej przychodni/gabinecie pracę będzie wspomagać oprogramowanie medyczne. Dobrze, jeśli jest to system Medfile. Bardzo prosty w obsłudze, z intuicyjną nawigacją, prowadzący użytkownika za rękę. Samo poruszanie się po systemie jest płynne, a rola każdej zakładki, czy przycisku jasno opisana, ze wskazaniem konkretnych funkcji. W ośmiu prostych krokach zaprezentujemy Ci jak rozpocząć pracę z Medfile.

 

  1. Konto, karta wizyt i godziny pracy. Swoją przygodę z Elektroniczną Dokumentacją Medyczną Medfile zacznij od wypełnienia danych o swojej działalności w zakładce „Moje konto”. Kolejnym krokiem jest przejście do „Karty wizyty”. Tu wybierasz domyślną kartę wizyty lub kartę dla fizjoterapeuty lub dentysty. Zaznaczasz szacunkowy czas trwania wizyty. Ostatnim krokiem jest wypełnienie (w zakładce „Rejestracja pacjentów”) kalendarza przyjęć.

 

  1. Umawianie pacjenta na wizytę. W Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile służy do tego przycisk „Zaplanuj wizytę” (z poziomu „Karty Pacjenta”). Rejestracji można dokonać także poprzez zakładkę „Wizyty” oraz „Kalendarz”. Planowanie pozwala na wybór wizyty jednorazowej lub powtarzalnej.

 

  1. SMS z przypomnieniem o wizycie. Opcję tę znajdziesz w zakładce „Moje konto”. Możesz ją wysłać w formie przypomnienia 1, 2 lub 3 dni przed terminem. Pacjent ma możliwość odpisania TAK lub NIE. Dodatkowo, możesz poinformować pacjenta, że właśnie zapisał się na wizytę.

 

  1. Wystawianie rachunku. Po przejściu na „Kartę Pacjenta” klikamy na opcję „Dodaj rachunek”. Dane pacjenta są zaciągane automatycznie. Pozostaje wpisać lub wybrać tytuł należności, kwotę brutto, datę, formę płatności.

 

  1. Kody ICD 10. Ważną funkcjonalność, która przyda się w trakcie wizyty znajdziemy w zakładce „Rozpoznania”. Medyczny kod wskazuje na chorobę jaka została zdiagnozowana u pacjenta.

 

  1. Dentysta i fizjoterapeuta w EDM. Medfile posiada diagramy pozwalające na zaznaczanie dolegliwości zgłaszanych przez pacjenta. To diagram dentystyczny oraz wizualizacja ciała człowieka. Obie funkcjonalności pozwalają na sprawniejsze prowadzenie konsultacji i oszczędzają czas dentysty, czy fizjoterapeuty.

 

  1. Informacja o kolejnym gabinecie. Dodaje się go w zakładce ustawienia – „Dodaj gabinet”. Tu także wpisuje się wszelkie dane teleadresowe.

 

  1. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna. Medfile posiada pełne zabezpieczenie przed ingerencją niepowołanych użytkowników. W prawym górnym rogu głównego menu znajdziesz zakładkę „Zabezpiecz”. Sprawia ona, że użytkownik zostaje wylogowany z programu, kiedy ten jest nieużywany. Czas ustawień zabezpieczenia można edytować.

Badania ankietowe od 4 zł.