Stwórz skuteczną ankietę online

Firmy czerpią zyski z danych zebranych w ankietach online. W dzisiejszym cyfrowym świecie, organizacje mają bezpośredni dostęp do głosujących odbiorców, w czasie rzeczywistym. Dzięki temu osoby przeprowadzające ankiety mogą skorzystać z badań internetowych, które są szybkie i proste w realizacji.

 

5 sposobów na efektywne dotarcie do odbiorców

Ankiety online można wysyłać różnymi kanałami do potencjalnych respondentów. Każda osoba przeprowadzająca badanie może wysłać ankietę za pomocą innego kanału, który będzie dla niej najbardziej odpowiadający, jak:

  • wysłanie ankiety online poprzez email;
  • wysłanie linka do ankiet internetowej poprzez SMS;
  • udostępnienie ankiety online w mediach społecznościowych;
  •  umieszczenie ankiety internetowej bezpośrednio na swojej stronie internetowej;
  • skorzystanie z usług panelu konsumenckiego, na przykład Badanie-Opinii.pl.

Istnieje wiele powodów, dla których Twoja firma może korzystać z oprogramowania do ankiet online:

  • do zbierania opinii klientów na temat produktu lub usługi;
  • w celu zarejestrowania szczegółów dotyczących frekwencji na wydarzeniu;
  • w celu określenia demografii klienta lub ustalenia priorytetów dla produktów.

Sztuką jest stworzenie skutecznej ankiety online, która dostarczy Ci użytecznych danych, które pozwolą rozwinąć biznes. Warto, więc wiedzieć co zrobić, aby przeprowadzić skuteczną ankietę internetową i uzyskać niezbędne informacje do dalszych działań.

 

Stwórz proste pytania

Podstawą stworzenia skutecznej ankiety online jest uczynienie jej tak prostą i atrakcyjną dla respondentów, jak to tylko możliwe - liczy się pierwsze wrażenie. Klienci, którzy dobrowolnie poświęcą czas na wypełnienie ankiety online, będą sfrustrowani, jeśli język ankiety internetowej będzie zbyt techniczny, bądź wyszukany, a sposób przesyłania odpowiedzi skomplikowany lub jeśli ankieta będzie zbyt długa. Anonimowość ankiety online ma swoje wady i zalety, gdyż z pewnością dzięki temu, że badanie jest poufne respondent jest skłonny do udzielania szczerych odpowiedzi. Jednak, jeśli ankieta internetowa jest zbyt skomplikowana to osoba udzielająca odpowiedzi będzie skłonna wyjść z wypełnianego badania w trakcie jego trwania.

 

Ukierunkuj swoją grupę odbiorców

Istnieje wiele opcji oprogramowania do tworzenia ankiet online, często z przydatnymi funkcjami, które zwiększają doświadczenie podczas wypełniania ankiety internetowej. Kiedy już wiesz, kto jest Twoją grupą docelową ważne jest, aby odpowiednio dostosować wygląd i treść badania.

 

Używaj logiki i działań

Upewnij się, że zadajesz właściwe pytania właściwym osobom. Nie zadawaj pytań, które są nieistotne dla respondenta. W Twojej ankiecie mogą znaleźć się pytania, a nawet całe sekcje, które nie są związane z niektórymi klientami. Rozważ użycie funkcji, takich jak logika pomijania, która daje uczestnikom możliwość pominięcia nieistotnych pytań, jeśli jest to konieczne.

Pamiętaj, że tworzone ankiety online muszą być jasne, zwięzłe, łatwe i zrozumiałe. Tworząc skuteczną ankietę online, pamiętaj, że Ty też jesteś użytkownikiem. Skuteczność ankiety online zależy w równym stopniu od tego, w jaki sposób osoba przeprowadzająca badanie ma dostęp do odpowiedzi i może analizować statystyki. Wybierając oprogramowanie do ankiet online i korzystając z niego, miej jasność co do tego, co chcesz osiągnąć i jak chcesz, aby wyglądały wyniki - w formie wykresu, tabeli czy arkusza kalkulacyjnego. Im bardziej użyteczne są dla Ciebie zebrane dane, tym bardziej efektywna jest ankieta.


Badania ankietowe od 4 zł.